Bio'si Erkek Bakımı

BİO'Sİ
LEKE KARŞITI & CİLT BEYAZLATICI KREM

biosi erkek bakim ürünleri

Erkek Bakımı

Kişisel bakım denince, genellikle kadınları etkilemek üzerine pek çok kaynakla karşılaşıyoruz. Ancak son dönemlerde gittikçe artarak yayılan bir düşünce var; erkek bakımı. Gerek kozmetik sektörü gerek dermatolojik ürünler konusunda pek çok erkeğin halihazırda kullandığı pek çok ürün bulunmakta. Üstelik dermatolojik konularda yaşanan sıkıntıların erkek veya kadın gibi ayrımları yok, bu konularda ortak çözüm yolları takip ediliyor.

 

Kişisel bakım, genellikle diğer insanların gözünde ilgi çekici bir görünüm elde etme amacıyla yapılsa da kişinin kendini iyi hissetmesi için de önemli bir rol oynar. Kişi aynadaki görüntüsünü sevdikçe dışarıdaki insanları etkilemek de daha kolay olacaktır. Kişisel bakım sağlıklı bir dış görünüm elde etmek için yapılmalıdır. Bunun için tek yol makyaj değildir tabii ki. Erkeklerin de kadınlar kadar ciltlerini koruması, nem dengesini desteklemesi, sivilce lekelerinden, güneş lekelerinden arınması ve bunun gibi genel bakımları hayatlarına sokmaları gerekir.

 

Erkekler için kişisel bakım önerileri;

 

1-Cilt bakımının en önemli noktası cilt temizliğidir. Cilt tipiniz ne olursa olsun sabah uyanınca ve gün içinde yüzünüzde biriken kirden kurtulmak için yatmadan önce cildinizi temizlemelisiniz. Ancak dikkat, bu temizlik her sabunla yapabileceğiniz bir temizlik değil. Cildinizin Ph değerine uygun yüz yıkama jelleri veya doğal sabunlar kullanabilirsiniz.

 

2-Nemlendirici krem kullanmak her gün yapılması gereken klasik bir bakımdır. Özellikle kış aylarında çatlamaya ve kurumaya eğilimli cildinizin nem desteğine ihtiyacı olacaktır. Kullanacağınız nemlendiricinin e vitamini içermesi ve besleyici olmasına dikkat edebilirsiniz.

 

3-Güneş kremi kullanmayı atlamayın. Güneş kremi cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korurken güneş lekeleri oluşumuna da engel olacaktır. Ama geçmişte oluşan lekelenmeleriniz varsa Bio’si leke karşıtı kremi kullanabilirsiniz. Bio’sinin içeriğinde bulunan meyan kökü, B vitamini + E vitamini ve shea butter ağacı özleri sayesinde; Düzenli kulanıldığında güneş lekelerinin ve sivilce lekelerinin azalmasına yardımcı olacaktır. Üstelik 72 saate kadar nemlendirme özelliğiyle de nemlendirici ihtiyacınızı da karşılamış olursunuz.

 

4-Ağız ve diş bakımına ekstra özen gösterin. Erkekler için sağlıklı ve etkileyici bir gülüş partnerlerini etkilemede önemli bir yere sahiptir. Günlük diş bakımında mutlaka diş ipi kullanmalı ve ferah bir nefesin ve sağlıklı bir gülüşün çürüksüz dişlerden ve sağlıklı diş etlerinden geçtiğini unutmayın.
 

5-Sakal uzatmayı seviyorsanız haftada 2 kere peeling uygulamalısınız. Peeling yüzünüzdeki ölü hücreleri temizleyerek sakalların daha hızlı ve sağlıklı uzamasına olanak verir. Yine sakalınızı nemlendirici içerikli bir yüz temizleme jeli ya da şampuanla yıkamak, cildinizin pul pul dökülmesini ve kepek oluşumunu engelleyecektir. Sakalınızı parlatmak ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşmak için aromatik yağlarla bakım yapabilirsiniz.Cilt temizliğinizi Çay Ağacı Yüz yıkama Jeli ile tamamlayabilirsiniz. 
 


 Başa Dön Whatsapp Mesaj Gönder