Doğadan Cildimize Ballı Kil Maskesi

BİO'Sİ
LEKE KARŞITI & CİLT BEYAZLATICI KREM

Ballı kil maskesi ne işe yarar? Ballı kil maskesi faydaları

Ballı Kil Maskesi

Bahar geldi, herkes evini dip bucak temizlerken biz de cildimizi derinlemesine temizleyelim. Ballı kil maskesi ile yenilenmeye ne dersiniz? Hem cildimizi hem de kendimizi daha iyi hissetmenin tam zamanı! Peki bunun için ne yapmalı? Mesela şöyle doğal mı, doğal bir maske tarifine ne dersiniz?

Makyaj kalıntıları, sigara dumanı, yanlış kullanılan ürünler cildimizdeki gözeneklerin büyümesine ve ölü derilerin gözeneklerde birikmesine neden oluyor. Peki bundan kurtulmak için ne yapmalı? Çok kolay. Kil maskesi yapacağız.

 

Doğru kil maskesi nasıl yapılır?

 

Kilin cildimizde derinlemesine temizlik yaptığını biliyoruz. Bu mucizeyi kullanırken dikkat etmemiz geren birkaç özellik var. Bilmemiz gereken ilk şey, kil alkali bir maddedir. Dolayısıyla suyla karıştırarak cildimize uygulamak cildimizi kurutacaktır. Kili cildimizin pH’na yaklaştırmamız gerekir. Bunun için kili elma sirkesi, gül suyu ya da balla karıştırarak cildimize uygulamamız en iyisi olacaktır. Bir başka konu ise kilin hangi türünü seçmemiz gerektiğidir. Tabii yine denemek en doğrusu ama Bentolit kili bağışıklık güçlendirici özelliğiyle son zamanlarda en revaçtaki kil türüdür. Toksinleri çeken yapısıyla cildinize detoks etkisi yapacaktır.

 

Ballı Kil Maskesi Tarifi

 

Eğer cildinizin kuruysa kili balla karıştırmak sizin için daha uygun olacaktır. Ama öyle her önümüze çıkan balı kullanmamalısınız. Eğer varsa çiğ bal kullanmanızda fayda var ama yoksa elimizde bulunan doğallığından emin olduğumuz bir balı da kullanabilirsiniz. Balın iyileştirme, nemlendirme ve anti-bakteriyel özelliği vardır. Bunun için sivilceli ciltler rahatlıkla kullanabilir. Böylelikle bal ve kili birleştirmek çok şifalı bir maske yapmamızı sağlayacaktır.

 

Yapımı ve Uygulanışı:

 

1 çay kaşığı kil,

1 çay kaşığı bal

karıştırılarak temiz yüze uygulayın. Eğer çiğ bal kullanıyorsanız, karışım çok homojen olmayabilir bu noktada içine bir çay kaşığı gül suyu ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde bir çay kaşığı kilin içine sadece gül suyu ya da sirke de ekleyerek cildinize uygulayabilirsiniz. Fakat sirkeli kil maskesini kuru ciltlerin dikkatli kullanmasında fayda var.

Sirkeyle karışan kilin cildi soyma etkisi vardır, böylelikle cildiniz kuruyabilir, dikkatli olun. Kullandığınız malzemelerin doğallığından emin olmayı unutmayın, sağlıkla kalın.

 

 

Başa Dön Whatsapp Mesaj Gönder