Gua Sha Mucizesi'ni Duydunuz Mu?

BİO'Sİ
LEKE KARŞITI & CİLT BEYAZLATICI KREM

gua sha taşı nedir ? Gua Sha yüz masaj taşı ne işe yarar?

 

Son zamanlarda Kore cilt bakımının revaçta olmasından dolayı gözler Asya’nın cilt bakım geleneklerine çevrilmiş durumda. Gua sha yaklaşık 7. yüz yıldan kalma Çin güzellik ritüellerinden biri. Gua Sha, Çince de “kazımak” anlamına geliyor. Kazıyarak ciltteki toksinleri atmaya yarayan bir masaj taşı kendileri. Yüz için olduğu gibi bütün vücudumuz için çeşitli Gua Sha modelleri de bulunmakta. Genellikle pembe kuvars ve yeşim taşından yapılmış. Gua Sha taşı nedir nasıl kullanılır ?

Gua Sha’ları doğal taşlardan seçmenizde fayda var. Örneğin; pembe kuvarstan bir Gua Sha taşı kullanımında taşın yatıştırıcı etkilerini, Yeşim taşından bir Gua Sha kullanımında ise stres karşıtı etkilerini gözlemleyeceksiniz.

 

Gua Sha’nın Yararları

 

Öncelikle en yüksek verime düzenli olarak hafta da üç-dört kez kullanarak ulaşılabileceğini belirtmek isterim. Düzenli kullanımda:

•    Yaşlanma karşıtı etkileri gözlemlenir.

•    Kan akışı hızlanır.

•    Toksinlerin yüzeye çıkmasına ve atılmasına yarar.

•    Ödem attırır.

•    Cilt fonksiyonları daha iyi işler.

•    Gözenekleri sıkılaştırır.

•    Cilt tonunu eşitler.

Eğer sivilceleriniz, enflamasyonunuz ya da iritasyonunuz varsa tedavi edici etkisi görülür. Yine de dermatoloğunuza danışmanız daha faydalı sonuçlar almanızı sağlayacaktır.

 

Gua Sha Nasıl Kullanılır?

 

Yüzünüzü iyice temizlemelisiniz. Ardından rutininizi tamamlayacak soğuk sıkım bir yağ ya da bir serum kullanmalısınız. Nemlendiricinizin üstüne de kullanabilirsiniz; fakat yağ ya da serumlar taşın daha iyi kaymasını sağlayacaktır.

Şişkinlikleriniz varsa daha çabuk etki görmek için uygulamadan önce buz dolabına koyabilirsiniz.

Gua Sha’yı yüzünüzün ortasından yanlara doğru kaydırmalısınız. Böylelikle lenf akışınıza uygun bir masaj olacaktır.

Ayrıca Gua Sha’yı kesinlikle bastırmadan uygulamalısınız! Hafif hareketlerle üçer kez uyguladığınız taktirde daha çok verim alacaksınız.

Başlarda cildinizde sivilcelenme olabilir ama yapmaya devam etmenizde fayda var; çünkü başlarda cilt altındaki toksinlerin atımı hızlanacağından bu tarz etkiler görülebilir. Gua Sha kullandığınız taktirde rutininizde olan ürünlerin faydasını daha çok görebilirsiniz.
 

Başa Dön Whatsapp Mesaj Gönder