Gül Suyunun Cilde Faydaları Nelerdir?

BİO'Sİ
LEKE KARŞITI & CİLT BEYAZLATICI KREM

Gü suyu lekelere iyi gelir mi?

 

Osmanlı Hanedanlığı zamanında özellikle saray çevresinde kullanılan bir güzellik iksiri gül suyu. Bu geleneksel yöntem nelere iyi geliyor? Hangi cilt problemleri için kullanılır? Doğadan gelen güzel kokulu şifa kaynağını hadi daha iyi tanıyalım!

 

Gül suyunun faydaları nelerdir?

 

Öncelikle doğal saf gül suyunu bulmak çok zor farkındayım, bunun için iyi bir araştırma yapmak çok önemli! Sadece gül gibi kokan içeriklerden uzak durmaya çalışın ve bunun için mutlaka içerik listesine bakarak ürün alın. Özellikle Osmanlı döneminde hem kadınlar hem erkekler serinlemek için ve güzel kokusundan dolayı gül suyu kullanıyorlardı. Bu geleneksel yöntem günümüzde de popülerliğini korumaktadır. Peki gül suyu lekelere iyi gelir mi ?

 

Peki gül suyunun cilde faydaları nelerdir?

 

Yaşlanmayı geciktirir,

Cildinizi nemlendirir,

Gözeneklerinizi sıkılaştırır,

Kokusunun sakinleştirici etkisi vardır,

Cildi besler ve parlak gösterir,

Düzenli kullanımda sivilcelenmede azalma görülür.

 

Gül suyu nasıl uygulanır?

 

Cildinizi derinlemesine temizledikten sonra tonik yerine gül suyu kullanabilirsiniz. Cildinizi hem nemlendirmek hem de gözeneklerinizi sıkılaştırmak için gül suyu kullanılabilir. Doğrudan yüzünüze uygulayabilirsiniz ya da pamuk yardımıyla cildinizi temizleyebilirsiniz. Ayrıca bu yaz sıcaklarında buz dolabına koyduğunuz gül suyu sayesinde serinleyebilirsiniz. Bu sayede son zamanlarda popüler olan çeşitli pahalı serinletici spreyler yerine serinlemek için gül suyu kullanmış olursunuz. Gün içerisinde stresli olduğunuz zamanlarda da gül suyu kullanırsanız rahatlar ve stresinizden arınırsınız.

 

Sağlıkla kalın.

 

 

 

Başa Dön Whatsapp Mesaj Gönder