Güneş Lekeleri Nasıl Geçer?

BİO'Sİ
LEKE KARŞITI & CİLT BEYAZLATICI KREM

Güneş lekeleri nasıl geçer


Cildimiz, dış görünüşümüzün önemli bir parçasını oluşturduğu için çoğu zaman oluşan lekeler moralimizi bozar. Cildimizde birçok faktöre göre değişkenlik gösteren lekelenmeler mevcuttur. Ancak en sık rastlananlardan biri Güneş lekeleridir.


Güneş lekeleri, diğer bir adıyla ‘lentigo’ her yaşta görülebilir. Özellikle yüz, omuzlar, sırt, göğüs ve el dış kısımlarda görülür. Bu lekeler tüm vücutta görülebilir ancak daha hassas ve güneşe daha fazla maruz kalan, göz önünde bir bölge olan yüz bölgesinde, burun kenarları ve alında sıklıkla görülmektedir.


Açık renk ten rengine sahip kişilerde çillerle karıştırılabilir ancak çillerden daha koyu renkli ve daha büyüktür.


Çil ve Güneş Lekesi farkı


Çiller genellikle açık renk tenli kişilerde güneşle temas eden bölgelerde oluşur. Açık kahverengi renklidir ve yaz aylarında koyulaşırken kış aylarında neredeyse kaybolur.

Güneş lekeleri ise yaz kış deride kalır ve çilden daha koyu renklidir. Kansere dönüşmez. Yüz bölgesinde görüldüğü zaman psikososyal sorunlara neden olabilmektedir.

Güneş lekeleri tedavi edilemeyecek ciddi bir tıbbi problem değildir. Kozmetik sektörü de bu konuda çok gelişmiştir. Ancak ileriye yönelik cilt hastalıkları risklerini arttırmakta, cildin erken ve hızlı yaşlanmasına neden olmakta, kişinin aynadaki görünümünü etkileyerek psikolojik olarak olumsuz etkilerde bulunabilmektedir.


Güneş lekelerine nasıl engel olunur?


Güneş lekelerinden korunmak için düzenli aralıklarla güneş kremi kullanmak gereklidir. Kullanılan güneş kremleri en az 30 faktörlü olmalıdır. Özellikle ten rengi açıldıkça alınan tedbirlerin de artması gerekir.

 

Hava kirliliği, mevsimsel ve hormonal değişiklikler, stres gibi faktörler nedeniyle cilt çevresel yaşlanma yaşayacaktır. Bu çevresel yaşlanmayı yavaşlatmak için bazı önlemler alabilirsiniz;

 

1.     Günde en az 2 litre su için

2.    Her cildin neme ihtiyacı vardır. Cilt yapınıza uygun bir nemlendirici kullanabilirsiniz.

3.    Güneş kremi kullanın.

4.    Mümkün olduğunca stresten sakının.

5.    Uyku düzeninizi kontrol altına alın.

6.    Düzenli egzersizleri hayatınıza dahil edin.

7.    Sigara ve tütün ürünlerinden kaçının.

8.    Sağlıklı beslenmeye dikkat edin.

 

Güneş lekesi nasıl geçer?

 

Piyasada cilt lekelerine karşı bulabileceğiniz birçok kozmetik ürünü olsa da size özellikle Bio'si Leke Karşıtı ve Cilt Beyazlatıcı Enzymatic Peeling Kremi önereceğim. Bio’si özel formüle edilmiş bir Ar-ge ürünüdür. Pek çok testten geçerek önce Fransa’da sonra Türkiye’de piyasaya sunulmuştur. Cilt Beyazlatıcı Peeling mucizemizle tanışın.

Sağlık bakanlığı tarafından onaylı olması da önemli bir artısıdır. İstemeyeceğiniz bir sonuçla karşılaşmamak için kullanacağınız kozmetik ürünlerinde özellikle bu onayın olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

 

8 haftalık bir kullanım sonunda güneş lekelerini gözle görülür bir şekilde azaldığı gözlemlenmiştir. Üstelik. Kullanıcıları tarafından pek çok güzel yorumla karşılaşan bir krem. Ayrıca 72 saate kadar nemlendirme özelliğiyle cildinizin nem dengesine de katkıda bulunuyor.

 

Bio’si leke karşıtı kremi denemek isterseniz,  Ürünler sekmesinden 

veya Trendyoldan;

www.trendyol.com/sr/?mid=255563

satın alabilirsiniz.

 

Bio’si ile ilgili detaylı bilgi ve kampanyalardan haberdar olmak için instagram hesabını (@biosidermo) da takip edebilirsiniz.

 

 

 

Başa Dön Whatsapp Mesaj Gönder