Hyaluronik Asit Serum Nedir

BİO'Sİ
LEKE KARŞITI & CİLT BEYAZLATICI KREM

Hyalüronik Asit Serum Nasıl Kullanılır

Hyaluronik Asit Serum Nedir

Yaşım ilerledikçe ayna karşısına geçtiğimde şunu söylerken bulmaya başladım kendimi: Yaşlanmak istemiyorum. Zaman geçiyor her gün, her saat daha da yaşlanıyoruz. Hiçbir zaman geçen bir saniye önceki kadar genç olmayacağız. Kötümserliği bir tarafa bırakıp kendime hatırlatmam gereken şey şu oluyor; her yaşın bir güzelliği var! Evet, her yaşın ayrı bir güzelliği var ama ben sahip olduklarıma elimden geldiği kadar iyi bakmak istiyorum, ya siz?

Bir cilt ürünü almam gerekiyorsa hemen içeriklerine bakıyorum. Son zamanlarda dikkatimi çeken bir asit türü var: Hyalüronik asit. Özellikle anti-aging ürünlerde gördüğüm bir içerik. Nedir diye uzun uzun araştırdım, sizinle de paylaşmak için sabırsızlanıyorum, hadi başlayalım!

 

Hyalüronik asit nedir?

 

Cildimizin neme ne kadar ihtiyaç duyduğunun artık farkındayız. Cildinizin kuruması demek kırışması da demek aynı zamanda. Bunun için derinlemesine bir nemlendirmeye ihtiyacımız var. Burada devreye hyarüronik asit giriyor. HYALURONİC ACİD SERUM Zaten cildimizde bulunan bir asit türü kendisi. Ama üzücü olan şey şu ki, 20’li yaşlardan sonra oranı yavaş yavaş düşmeye başlıyor. Menopozdan sonra ciddi şekilde azaldığı için bir şekilde kullandığımız ürünlerle bunu takviye etmek durumunda kalıyoruz.

 

Hyalüronik asit ne işe yarıyor?

 

Hyalüronik asit, cildin onarılması ve nemlenmesini sağlıyor. Nemi tutuyor ve azar azar serbest bırakarak cildinizin dolgun ve diri görünmesini sağlıyor. Kendi ağırlığından 1000 kat daha fazla su tutabiliyor. Bundan dolayı özellikle çok kuru ve hassas bir cilde sahipseniz, kesinlikle içerisinde hyalüronik asit bulunan bir ürün kullanmalısınız. Bazen bir ürünün eksileri artılarından daha çok olabiliyor ama hyalüronik asit içeren ürünler için bu pek mümkün değil; çünkü kendisi su bazlı bir asittir ve gözenekleri tıkamaz. Nazikçe ve uzun süre cildimizi nemlendirmek için muhteşem bir içerik olduğunu söyleyebilirim. Anti bakteriyeldir, yaraların iyileşmesini sağlar. Hyalüronik asit antioksidan özelliğine sahiptir, bu sayede serbest radikal hasarlarına karşı cildi korumaktadır. Cildin elastikiyetini korur. Kısacası yaşlanmaya dur dedirten bir içerik. Özellikle yaşlanma karşıtı ürünler kullanılan yaşlara geldiyseniz, içeriğinde hyalüronik asit olan bir ürün tercih etmenizde fayda var. Hyalüronik Asit Nasıl Kullanılır?

 

Duymayan kaldı mı, bilmiyorum ama ben tekrar edeyim: Biosi Yaşlanma Karşıtı Anti-aging sıkılaştırıcı C vitamin kremi çıktı! Tüm cilt tipleri için üretilmiş bu yeni ürünü denemeyen kadın ve erkek kalmasın derim ben. İçerik listesine baktığınızda ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bu ürün, içerisinde bulunan peptitler, hyalüronik asit ve C vitamini sayesinde cildin sönen bütün ışığını geri getiriyor. Artık ayna karşısına geçip “yaşlanmak istemiyorum,” dememize gerek kalmayacak.

 

Sağlıkla kalın.

 

 

Başa Dön Whatsapp Mesaj Gönder