Mucize Shea Yağı

BİO'Sİ
LEKE KARŞITI & CİLT BEYAZLATICI KREM

Mucize Shea Yağı

Shea Yağı Faydaları

Cildin nem dengesini korumak için çeşitli yöntemlere sürekli başvuruyoruz. Peki bu sefer sizlerle yeni bir keşiften değil, çok eskiden kullanılmaya başlanmış Shea yağı faydaları bilinmektedir.Bunlardan bahsedelim. Shea yağı, karite yağı olarak da bilinir. Eski Mısır’da kullanılmaya başlanmış ve günümüze kadar gelmiş önemli cilt bakım ürünlerindendir. “Tam olarak faydaları nelerdir, ne işe yarar,” sorularını sormaya başladığınızı duyar gibiyim. Hadi başlayalım!

Öncelikle kısaca Shea yağı ne olduğundan, nerede ve nasıl yetiştiğinden bahsetmek isterim. Shea yağı, Afrika da yetişen Shea ağacının fındık büyüklüğündeki meyvelerinin ezilmesi ile üretilen bir yağdır. Shea ağacı yirmi beş yılda bir meyve vermektedir, dolasıyla biraz pahalı bir yağ olmasının nedeni budur. Ağaçlardan toplanan shea meyveleri kurutulur ve ezilerek macun haline getirilir. Yağın rengi fildişi rengindedir. Bu yağı yemeklerden cilt bakımına birçok alanda kullanmak mümkündür.

 

Shea Yağı faydaları nelerdir?

 

• Yaşlanma karşıtı Krem içerisinde kırışıklık giderici etkileri gözlemlenir.

İçerisinde bulunan mineraller ve vitaminler sayesinde yaraların çabucak iyileşmesini sağlar.

Cilde nem ve parlaklık kazandırır.

Tahriş olmuş cildin kendini yenilemesine yardımcı olur.

Hücre yenilenmesini sağlar.

Kuruyan cildin nem dengesini tekrar kazanmasında etkili bir rolü vardır.

Özellikle kuru egzaması olanlar için kullanmalıdır. Kuru egzamayı nemlendirmek için kullanılır.

Kolajen üretimi yapar ve cildin yenilenmesini sağlar.

Cildin elastikiyetini arttırdığı için yaşlanmaya karşı cildi koruduğu bilinmektedir. Göz altı morluklarının ve yüzde oluşan kırışıklıkların azalmasına etkisi vardır.

Shea yağının içerisinde A, D, E ve F vitaminleri bulunmaktadır. Özellikle A vitamini akne ve sivilcelere iyi gelir.

Selülit ve çatlak gibi cilt hasarlarını giderici etkisi vardır. Özellikle vücuda düzenli bir şekilde uygulayıp masaj yapmanın gözle görülür şekilde selülit ve çatlakları azalttığı görülür.

Cildimizin en çok kuruyan diz, dirsek, topuk gibi yerlerini nemlendirmek için kullanılır.

Saçları onarır, uzamasını ve canlanmasını sağlar.

Cilde uygulandığında bir bariyer görevi görür. Cildi zararlı güneş ışınlarından ve çevresel etkilerden korur.

 

Shea yağı nasıl kullanılır?

 

Eğer shea yağı içeren ürünler hakkında benden bir öneri isterseniz,Bio'si Dermo Shea Butter Yağı içeren krem ile başlayabilirsiniz. İçerisinde bulunan meyan kökü, B vitamini + E vitamini ve shea yağının özleri sayesinde güneş lekeleri, hamilelik lekeleri, sivilce izleri lekelerini gidermektedir. Biosidermo Leke Karşıtı ve Cilt Beyazlatıcı krem içerisindeki shea yağı ile cildinizdeki hücre yenilenmesini hızlandırarak daha yumuşak daha elastik ve daha rahat bir cilt oluşması için hidrolipidik tabakayı onarır. Hem shea yağının mucizevi faydalarından yararlanacak, hem de içeriğindeki yararlı başka doğal içerikler sayesinde cildiniz canlanacak ve yenilenecektir. 

 

Sağlıkla kalın.

 

 

 

Başa Dön Whatsapp Mesaj Gönder