Neden Makyaj Yapıyoruz?

BİO'Sİ
LEKE KARŞITI & CİLT BEYAZLATICI KREM

Neden makyaj yaoarız? Makyaj temizliği nasıl olmaı ve yüz yıkama jeli ile makyajın olumsuz etkilerini yok edin.

 

 

Neden makyaj yapma gereği duyduk? 

Sadece güzel olmak için mi? Yoksa başka nedenleri de var mıydı? Tam olarak neden yapmaya başlandı kesin bir yanıt yok sadece bazı varsayımlar bulunmaktadır. Belki de bu bir insan güdüsüydü çünkü yapılan kazılarda makyajın neandertallere kadar uzandığı saptanmıştır. 

 

Makyajın başta güzel görünmenin dışında korku yaratmak için kullanıldığını biliyor muydunuz? 

Sanılanın aksine makyaj, ilk olarak erkeklerin kullandığı bir teknikmiş. Av da ya da savaş esnasında kendini savunmak için yüzlerini korkunç hale getirmeye çalışıyorlarmış. Böylelikle korku üreterek düşmanlarını caydırıyorlarmış. 

 

Bu korkunç yanın dışında, zaman içerisinde makyaj, toplum ile yönetici kesimi ayırmak için kullanılır olmuş. Bilinen büyük uygarlıkların başındaki yöneticiler halktan ayrışmak için makyaj yapmışlar. Gelenekten geleneğe farklılık gösterse de hükümdar ve tebaası halktan ayrılabilmek için pek çok farklı imaj yaratmış. Hatta bazen soylular dönemin modası için akıldışı şeyler denemişler. Örneğin, Rönesans’ta güzellik beyazlık ile doğru orantılıydı. Bunun nedeni, uzun saatler güneş altında çalışan işçi sınıftan ayrışmak için tenlerini güneşten koruyor ve beyazlatmaya çalışıyor olmalarıydı. Beyazlıklarını daha üst seviyelere çıkarmak için tebeşir tozu, pudra kullanmanın yanında beyaz kurşun gibi zararlı metaller kullanmışlar. 

 

Yüz yıllardır güzellik uğruna katlandığımız sağlıksız birçok trend var oldu. Bazılarına bizler bile ayak uydurmuş olabiliriz. Çok kısa süre öncesine kadar bronzluk ne kadar modaydı, hatırlıyor musunuz? Şükürler olsun artık bu yanılgıdan dönüldü! Güneş kreminin öneminin artık oldukça farkındayız. 

 

Bugünün güzellik anlayışı tamamen sağlıklı bir ciltten geçiyor. Az makyaj ve güzel bir cilt gayet yeterli. Sağlıklı bir cilt için makyaj temizliği en önemli faktördür. Peki cilt temizliği için hangi ürünleri tercih etmeliyiz?

Burada son zamanların en etkili doğal ürünlerinden birisi de Çay Ağacı Yağı Yüz Yıkama Jeli en etkili yöntemlerdendir.Yüz  yıkama cihazı ile birlikte kullanımda etkiyi arttırabilirsiniz.Artık sağlıklı ve genç bir cilt için güneş altında saatlerce yatmayacak kadar bilinçli olduğumuz gibi, iyi içerikli ürünler kullanarak cildimizin sağlıklı görünümünü korumaktayız. Kendimizi her halimizle sevmeyi öğrendik, ama bazı problemlerimizin çözümü varken neden daha iyi görünmeyelim ki. Kullandığımız dermo kozmetik ürünleri sayesinde birçok cilt probleminden kısa süre içerisinde kurtulabiliyoruz.

 

Örneğin; Biosidermo’nun leke karşıtı ve cilt beyazlatıcı kremini yaklaşık sekiz hafta gibi kısa bir süre kullanarak; cilt lekeleri, sivilce izleri ve hamilelik lekelerinden kurtulabiliyoruz. Güvenli, onaylı ve iyi içeriğe sahip Biosidermo Leke Karşıtı ve Cilt Beyazlatıcı Krem sayesinde aynaya baktığımızda bizi bizden soğutan küçük kusurlarımızdan kurtulabiliriz. Galiba insanın aynaya baktığında karşısındaki kişiyi sevmesi en güzel makyajdan daha kalıcı bir çözüm. Küçük kusurlarınız için üzülmeyi bırakın! Kendinizi sevin ve sevmek için bir şeyler yapın.

 

 

Başa Dön Whatsapp Mesaj Gönder