Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sırayla Uygulanmalı?

BİO'Sİ
LEKE KARŞITI & CİLT BEYAZLATICI KREM

Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sırayla Uygulanmalı?

 

Elimizde bir sürü ürün var, peki bunları hangi sırayla kullanmalı? Ürünleri kullandığımızda belli bir sırayla uygulamanın ne önemi var? Herkesin kendine göre rutini var ama size ürünlerden daha çok verim alabilmenizin bu sıraya bağlı olduğunu söylesem. Hadi şimdi iyi kurulmuş günlük cilt bakım rutini oluşturmanın püf noktalarına bakalım.

 

Buradaki en önemli püf nokta bence kendi cildinizi iyi tanımakla başlamalısınız. Her rutin pratiğinde var olan şeyleri değil, kendi cildinize uygun olanı zaman içerisinde bularak rutininizi belirlemelisiniz. Rutin sıralaması önemli ama ne zaman ve nasıl olacağı sizin cildinizi ne kadar dinlediğinize bağlı.

İlk Aşama: Temizleyici

 

Cilt tipinize uygun olan bir cilt temizleyici ile başlayabilirsiniz. Bu noktada kullandığınız ürünlere bağlı olarak bir pratik geliştirmelisiniz. Örneğin: Güneş kremi kullanıyorsanız ya da ağır makyajlar yapıyorsanız yağ bazlı bir cilt temizleyici cildinizdeki kalıntıları daha iyi temizleyecektir. Ama çok makyaj yapmıyor, cildinizi çok yormuyorsanız su bazlı bir cilt temizleyici kullanmanız yeterli gelecektir. Bu ilk aşama kilit bir aşamadır; çünkü cildimizi derinlemesine temizleyerek yabancı maddelerden cildimizi arındırır. Dolayısıyla diğer ürünlerden tam performans alabilmek için ilk aşama çok önemlidir. Not: Sadece cildinizi micellar suyla temizlemek cildinizi temizlemeyecektir. Micellar sular cildinizi temizlik aşamasına geçirecek bir başlangıçtır.

 

İkinci Aşama: Tonik

 

Cildinizdeki temel ihtiyaca göre seçtiğiniz toniğinizi uygularsanız alacağınız verim katlanır. Eğer gözenek sıkılaştırmak ya da nem dengesini sağlamak istiyorsanız buna uygun ürünler kullanmalısınız. Böylelikle cildinizin temizliğini destekleyeceksiniz. Ayrıca direkt sorunlarınıza yönelik ilk adımı atmış olacaksınız.

 

Üçüncü Aşama: Lokal Bakım

 

Bu aşamada cildinizdeki temel probleme uygun olarak kullandığınız ürünleri uygulayabilirsiniz. Her aşama da ürünün emilmesini beklemeli ve diğer aşamaya öyle geçmeyi unutmamalısınız.

 

Dördüncü Aşama: Serum ya da Maske

 

Bence en eğlenceli aşamadır. Kullandığınız serumu nemlendiricilerden önce kullanmanızda fayda vardır. Böylelikle yüksek konsantrasyondaki serumunuz cildinizi nemlendiriciye hazırlayacaktır. Eğer serum kullanmıyorsanız uygulayacağınız maskeyi bu aşamada kullanmalısınız. O gün cildinizin hangi bakıma ihtiyacı varsa ona uygun maske yapmak cildinizi doyuracaktır. Bu aşama her ne kadar eğlenceli olsada, her gün uygulamak yerine cildin ihtiyacına yönelik hareket etmenin daha doğru olduğunu düşünüyorum.

 

Beşinci Adım: Göz Çevresi

 

Yüzümüzdeki en hassas deri göz çevremizde bulunmaktadır; bunun için en hassas yaklaşmamız gereken noktalarda göz çevreleridir. Eğer gerekiyorsa göz çevrenizi nemlendirecek ya da sıkılaştıracak ürünleri bu aşamada uygulayabilirsiniz.

 

Altıncı Aşama: Nemlendirme

 

Olmazsa olmaz aşamalardandır. Her cilt tipi cildini doğru bir nemlendirici ürün ile nemlendirmelidir. Biliyorsunuz, cildinizi yaşlanmaya karşı korumak için doğru nemlendirmek en önemli koşullardan biridir. Cilt nemini kaybettiği zaman kırışmaya başlar. Bu nedenle cildi nemlendirmek çok önemlidir. Bu aşamadan sonra özellikle yaz aylarında güneş kremi kullanmayı unutmamalısınız. Özellikle asit içerikli ürünler kullanıyorsanız ve bu içerikleri sabah kullanıyorsanız, kesinlikle güneş kremi kullanmalısınız. Yoksa cildinizde güneş lekeleri oluşacaktır.

 

Eğer güneş lekeleriniz varsa, hiç problem değil çözüm var! Bio'si Leke Karşıtı ve Cilt Beyazlatıcı Kremi özel formüle edilmiş olup, içersinde bulunan meyan kökü, B vitamini + E vitamini ve shea butter ağacı özleri sayesinde güneş lekeleri, hamilelik lekeleri, sivilce izleri lekeleri en az 8 hafta düzenli kullanıldığında lekeleri azaltmaya yardımcı olacaktır. Güneş kreminden önce kullanacağınız ya da akşam rutininize dahil edeceğiniz Bio’si Leke Karşıtı ve Cilt Beyazlatıcı Kremle cildinizdeki eşitsizliklere ya da lekelere karşı çözüme ulaşabilirsiniz. Size önerebileceğim bir diğer ürün, Bio'si Yaşlanma Karşıtı Anti-aging Sıkılaştırıcı Bakım Kremidir. Bio'si Yaşlanma Karşıtı Anti-aging Sıkılaştırıcı Bakım Kremi cildinizi dolgunlaştırarak ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olacaktır. Peptit içeriği ile cildinizi sıkılaştırırken hyalüronik asit ve C vitamini ile cildinizi en derin katmanlarına kadar nemlendiren bu krem yüzünüze gençlik ışıltısı getirecektir. Dediğim gibi nemlendirme aşama çok önemlidir ve es geçilmemesi gerekir.

 

Sağlıkla kalın.

 

 

 

Başa Dön Whatsapp Mesaj Gönder