Nedir Bu Kuru Fırçalama?

BİO'Sİ
LEKE KARŞITI & CİLT BEYAZLATICI KREM

kuru fırçalama ve kuru fırçalama teknikleri

Kuru Fırçalama

Eyvah, yaz yaklaşıyor! Beni şimdiden plaj gerginliği sardı. Bütün kış kafaya takmadığım selülitlerim gitmeli ama nasıl? Benim son keşfim kuru fırçalama oldu. Son zamanlarda popüler bir trend. Kuru fırçalama neymiş, ne işe yararmış, hemen bakalım.

Kuru fırçalama uzun senelerdir kadınların güzellik sırlarından biri aslında. Yeniden güzellik gündemine gelen geleneksel bir bakım diyebiliriz. Kuru fırçalamanın cilde birçok faydası bulunuyor. Kuru fırçalama genellikle at kılından fırçalar ile yapılıyor ama bence herhangi organik yapılı bir fırçayla da olabilir. Önemli olan masajı yapıp kan dolaşımını hızlandırmak. Yeni başlayanlar için orta sertlikte bir fırça ile başlamaları öneriliyor. Zaman içerisinde kıl yapısının sertlik seviyesi arttırılabilir. Vücuda uygulama sırasında nazik davranılmalıdır.

Kuru Fırçalama Nasıl Uygulanır?

Sabahları duştan önce ya da spor rutininizden sonra yapmanızda fayda var. Tabii bu uygulamayı düzenli yapmak en önemli noktaların başında geliyor. Kalp yönünüze doğru yani aşağıdan yukarıya, her bölgeniz için 10’ar kez fırçalama yapmalısınız. Adı üstünde kuru fırçalama, duş esnasında yapmamalısınız. Fırçalamadan sonra bir losyon ya da yağ sürmek daha iyi sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Kuru fırçanın uygulamayı canlandırıcı etkisinden dolayı akşamları yapılmaması öneriliyor.Kuru fırçalama losyonu tercihinizde Biosi kırışıklık karşıtı krem tercihi doğallığı ve antiageing etkisiyle doğru seçim olacaktır.

Kuru Fırçalamanın Faydaları:

1. Lenfatik masaj yapar.

Kuru fırçalama, lenf sistemini uyarır. Böylelikle kan akışı hızlanır ve toksinlerden arınma sağlanır. Yani doğal bir detoks yapmış olursunuz. Ayrıca yapılan masaj stres seviyesini azaltıp enerjinizi de arttıracaktır.

2. Ölü derilerden arının.

Zaten kese ve türevi masaj yöntemleri ile ölü derilerimizden kurtuluyoruz ama çoğunlukla bu tarz masajlar cilt bariyerimize zarar veriyor. Cilt bariyerimize zarar vermeden kuru fırçalama ile ölü derilerimizden kurtulabiliriz.

3. Selüliti azaltır.

Kuru fırçalama düzenli kullanımda selüliti azaltır. Ama bu noktada düzenli ve her gün kullanmak çok önemli unutulmamalıdır.

4. Gözenekleri arındırır.

Gözeneklerinizde biriken yağı, kiri temizler. Böylelikle cildiniz nefes alır. Ayrıca düzenli kullanımda batik sorunlarınız da son buluyor.

Uyguladığınız ürünlerden daha fazla verim almanızı sağlayan bu ek masaj aletleri benim hep hoşuma gidiyor. Vücudunuzu sevin ve ona masaj yapmayı unutmayın.

 

Sağlıkla kalın.

 

 

Başa Dön Whatsapp Mesaj Gönder