Hyaluronik Asit Serum |Biosi Dermo

BİO'Sİ
LEKE KARŞITI & CİLT BEYAZLATICI KREM

hyaluronil asit serum

Hyaluronik Asit Serum

Hyaluronic acid serum yaşlanma karşıtı bir üründür ve sivilce sorununa karşı da kullanılabilir. Ayrıca kuru cilde sahip insanlar için de vazgeçilmez bir maddedir. Hyaluronic asit serum cildin canlılığını ve doğallığını korumasına ve yumuşak bir doku kazanmasına, sivilce izlerinin giderilmesine yardımcı olur, cildin elastik yapısını korur ve anti bakteriyel yapısı sayesinde yaraların iyileşmesine de yardım eder.

Hyaluronik Asit Serum Faydaları Nelerdir?

Hyaluronic acid serum güneşten kaynaklı oluşan lekelenmeler ve ton farklılıkları için de kullanılabilir. Hyalüronik asit nem ve koruma sağladığı için hücre yenilenmesine de yardımcı olur. Vücudumuz doğal olarak hyalüronik asit ürettiği için alerjik reaksiyon gösterme ihtimali çok düşüktür tabi yanında kullanılan ürünler bu durumu değiştirebilir.

Hyaluronik Asit Serum Ne Zaman Kullanılmalı?

Hyalüronik asit serumdan fayda görmek için düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Cildimiz en çok mevsim geçişlerinde nem kaybı yaşar özellikle bu dönemlerde hyalüronik asit serumu ya da kremi kullanılmalıdır.

Hyaluronik Asit Kaç Yaşında Kullanılır

Hyalüronik asit belli bir yaştan sonra herkesin kullanması gereken bir üründür. Cildimiz 20 yaşından itibaren yaşlanmaya başlar bu yaşlarda cilt sıkıntıları daha hafif ürünlerle halledilebilirken yaş ilerledikçe cilt sıkıntıları daha da artmaya başlar özellikle 30’lu yaşlardan itibaren hyalüronik asit serumu ya da hyalüronik asit içeren ürünleri kullanmaya başlamanız gerekir.

Hyaluronik Asit Serum Ne İşe Yarar?

Hyalüronik asit serumu cildi nemlendirmekle birlikte aynı zamanda sıkılık kaybını da engellemektedir. Ciltte oluşan çizgileri de engelleyen bu serumla daha pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz. Hyalüronik asit serum sivilce oluşumunun da önüne geçmektedir.

Hyaluronic Acid Nedir?

Hyalüronic acid yoğun nemlendirici etkisi ile cilt sağlığının yapı taşlarındandır. Vücudumuzda kollajen ve elastin arasında bulunmakta ve cilde nem ve dolgunluk sağlamaktadır. Vücudumuzda bulunuyor olsa da dışarıdan da takviye şeklinde alınabilir. Belli bir yaştan sonra vücudumuzda hyalüronik asit üretimi yavaşlamakta ve hyalüronik asit miktarı da azalmaktadır bu durum da cildin yumuşaklık ve elastik dokusunu kaybetmesine sebep olmakta. Bu durumdan ötürü özellikle ilerleyen yaşlarda hyalüronik asit takviyesi alınması gerekmektedir.

Başa Dön Whatsapp Mesaj Gönder