Sağlık Her Şeydir!

BİO'Sİ
LEKE KARŞITI & CİLT BEYAZLATICI KREM

şağlıklı yaşam ve cilt temizliğinin önemi

 

Geride bıraktığımız bir yılın sonunda dünya anladı ki sağlık her şeydir. Sağlıklı olmanın bir yaşam tarzı olduğunu yeni yeni kavrıyoruz ve bu bize dayatılan iki, üç kalıp yargıdan ibaret değil. Örneğin; kibrit kutusu kadar peynir yiyip, bol bol spor yapmak zorunda değiliz; bu tamamen kendi pratiğinizi oluşturmakla alakalı.

Sağlıklı olma hali, uzmanlar tarafından, kişinin fiziksel, sosyal ve ruhsal açıdan tam bir iyilik halinde olması olarak açıklanıyor. İçten dışa ya da dıştan içe sizin için hangisi daha uygunsa, deneyerek sağlıklı olma pratiğinizi bulabilirsiniz. 

Aynada gördüğümüz bizden ne kadar memnun olursak, kendimizi o kadar iyi hissederiz. Kendinizi nasıl güzel hissediyorsanız öyle olun ama sağlıklı olmayı asla elden bırakmayın. 

Sağlıklı bir cilt için neler yapmalıyız?

 

Cilt tipimize uygun ürünler kullanmalıyız. Cilt tipimizi bir uzmana danışarak öğrenmemiz daha doğru ürünler seçmemize yardımcı olacaktır. 

Cildimizi derinlemesine temizlemeli ve nemlendirmeliyiz.

Ürünlerin içeriklerini kontrol etmeli ve dermatolojik açıdan test edilmiş ürünler kullanmalıyız.

Ve unutmayalım ki bir ürün cildimizi kurutuyorsa bize iyi gelmiyordur ve rutinimizden bu ürünü çıkarmamız daha iyi olacaktır. 

 

Bunların hepsini yaptık bitti mi peki?

 

Tabii ki hayır. 

Kötü beslenme, az su içme, tütün ürünleri tüketme, stres, vb. Bunlar da cildimize zarar veren etkenler. Günde en az bir buçuk litre su içmeliyiz. İşlenmiş yiyeceklerden uzak durmalıyız. Stresten uzak durmalıyız; söylemesi oldukça kolay olsa da zor bir konu farkındayım ama en azından bizi strese sokan konuları fark edip nasıl başa çıkacağımızı arayabiliriz. 

Vücudumuzun her zerresine iyi bakmamız bizi daha güzel ve sağlıklı bir cilde götürecektir. Unutmayalım ki, bedensel ve ruhsal açıdan kendimize iyi bakarak sağlıklı bir hayata kavuşabiliriz.

 

Sağlıklı olmaktan bahsettik şimdi sıra sizde! 

 

Malum kıştan çıktık baharı kucaklıyoruz, yeni bir başlangıcın tam zamanı. Doğa canlanırken hadi sizde canlanın! Mevsim geçişlerinde cildimizin adapte olması biraz zaman alabilir. Bu geçiş döneminde cildimizi bol bol nemlendirmeliyiz. 

Biliyorsunuz ki kuruyan ve esnekliğini kaybeden cilt daha erken yaşlanıyor. Bu nokta da imdadımıza Biosidermo papatya özlü yüz temizleme jeli  imdadınıza yetişiyor. 72 saate kadar nemlendirme özelliği sayesinde cildinize nemlendirme gücü vererek vazgeçemeyeceğiniz bir yenilenme kendini gösterecektir. Sağlıkla kalın.

 

 

 

Başa Dön Whatsapp Mesaj Gönder